Mis on QIGONG?


See on 

taoistide surematuse otsingutel välja arendatud komplektne tehnika,

mis hõlmab nii füüsilisi- ja hingamisharjutusi kui meele kontrollimise tehnikat.


Laiemas tähenduses on qigong eelkõige kunst hoida oma tervis tasakaalus.

QIGONG (häälda – tśi kun) 

Qi tähendab Hiina keeles energiat, elujõudu ja gong tööd, tehnikat, liikumist. Qigong – energia liigutamine. 


See on teadus, filosoofia, mõtlemise meetod, energeetilis-informatsioonilise suhtlemise viis ümbritseva maailmaga ja kogu universumiga.

Kõik inimesed ei tunneta qi-energiat, kuid igaühel meist on võimalik teatud praktikate abil treenida end tunnetama ja valitsema ning suunama seda.


Taoistlikud teadlased uurisid eluenergiat (Qi) ja nad leidsid, et nii meele kui hingamise abil on võimalik Qi ’d suunata. Samuti saadi teada, et erinevate füüsiliste harjutuste abil on võimalik Qi ’d kehas liigutada. Sellest kujundati välja erinevad liikumisharjutused, milles kasutati hingamist Qi suunamiseks ja meelt  Qi juhtimiseks. Olles Qi reguleerinud ja harmoniseerinud, õppisid taoistid eluenergiat liigutama ka üksnes meele abil.

Milleks see teadmine siis vajalik on? Nõnda nagu meie kehas on olemas vereringe, on selles olemas ka Qi ehk energia ringe. Juhul kui energiaringe on takistatud ehk energia ei voola kehas vabalt, hakkavad meid vaevama kõikvõimalikud pisemad–suuremad haigused jms. Kus iganes tunned valu või jäikust, seal ei voola Qi vabalt. Nõnda siis ongi Qigong tehnika abil võimalik Qi liikumist kehas reguleerida ja tasakaalustada ehk teisisõnu - ennast tervendada.

Qigong on märkimisväärne ka selle poolest, et hulk harjutusi olid taoistlike praktikute poolt välja mõeldud eelkõige vanureid ja nõrku silmas pidades. Seega Qigong ei ole ainuüksi võitluskunstidega tegelejate pärusmaa. Patsientidele, kes ei suuda voodistki tõusta, on põhiharjutuseks sügav hingamine. Sügav hingamine stimuleerib Qi ’d ehk eluenergiat. Traditsioonilise hiina meditsiini järgi on eluenergiat täis inimesel hea tervis.